Dlaczego peeling kwasem migdałowym jest tak popularny?

Co to jest kwas migdałowy?

Kwas migdałowy jest to związek chemiczny należący do grupy α-hydroksykwasów, które są związkami naturalnie występującymi w przyrodzie. Cząsteczka kwasu migdałowego jest na tyle duża, że bardzo wolno penetruje przez skórę, dlatego jest to peeling łagodny i bezpieczny dla każdej, nawet wyjątkowo wrażliwej skóry. Naturalnymi źródłami kwasu migdałowego są wiśnie, morele oraz oczywiście migdały a pozyskiwany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów.

Jakie właściwości ma kwas migdałowy?

Kwas migdałowy ma od wielu lat zastosowanie w kosmetologii i dermatologii. Wykorzystywany jest zwłaszcza przy pielęgnacji i leczeniu skór łojotokowych i trądzikowych, gdyż wykazuje działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Dodatkowo reguluje produkcję sebum i zwęża pory. Dzięki delikatnemu złuszczaniu naskórka wygładza powierzchnię skóry oraz niweluje przebarwienia skórne. Zabieg tym kwasem nie powoduje wykluczenia z codziennego życia i po jego wykonaniu można funkcjonować zupełnie normalnie.

Kiedy i jak często można wykonywać zabiegi kwasem migdałowym?

Zabieg można wykonywać cały rok, ponieważ kwas migdałowy nie jest fototoksyczny i nawet osoby z wysokim fototypem mogą bezpiecznie wykonywać go latem bez ryzyka przebarwień. Jeśli chodzi o częstotliwość zabiegów to zależy ona od stężenia i pH użytego preparatu. Zabiegi kwasem migdałowym w naszym salonie zalecamy wykonywać w serii około 6 zabiegów co 10-14 dni.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu?

Jak po każdym zabiegu z użyciem kwasów w domu stosujemy delikatną pielęgnację kosmetykami nawilżającymi bez alkoholu. W najbliższych dniach nie wykonujemy żadnych dodatkowych peelingów oraz nie stosujemy leków i maści złuszczających. Unikamy też sauny i basenu, które mogą nadmiernie przesuszyć skórę. Dodatkowo jak przez cały rok zalecane jest stosowanie filtrów o odpowiednim SPF.

Jeśli chciałabyś skorzystać z darmowej konsultacji z kosmetologiem, który doradzi najlepszy rodzaj pielęgnacji dla twojej skóry Umów się online UMÓW SIĘ ONLINE lub ZADZWOŃ